BEMUTATKOZÁS SZOLGÁLTATÁS ESKÜVŐS VIDEÓK TUDNIVALÓK MENÜK ÉS BORÍTÓK ÁRAK

Mire jó figyelni az esküvőn hogy szép felvétel (fotó és videó) készüljön rólunk:


1. a legfontosabb az hogy a képrögzítés fényrögzítést jelent.

Tehát sötétben nincs felvétel. Természetesen a fotósnak ott a vaku, de az így készült képeken a háttér sötétben marad, a videós pedig fejlámpa használata esetén csak a hunyorgó fejeket veszi, ami egyrészt csúnya, másrészt a násznépet is zavarja.

Ezért azt szoktam javasolni hogy diszkóra (tök sötétben villogó fények) csupán az ifjú pár menyecskeruhába átöltözése után, az újasszonytánc és a vonatozás lezajlása után kerüljön sor. Ebből pár percet még felveszek, aztán elköszönök és mehet az ereszd-el-a-hajam kifulladásig anélkül hogy erről bármilyen nem kívánt felvétel készülne :)


2. Brit felmérés szerint az emberek esküvője életük legstresszesebb napja. Pedig ennek egyáltalán nem kellene így lennie. Mindig tartsuk szem előtt hogy ezen a napon minden a mi boldogságunkat szolgálja és

nem nekünk kell megfelelnünk valamilyen elvárásnak.

Ha a Nagy Nap kellős közepén egyszer csak leszakad az ég és elázik a nászmenet, legalább lesz mit mesélnünk az unokáknak :)

Ha aggódnánk a tánctudásunk miatt, ne tegyük. A nyitótánc kivételével (ami általában előre betanult) a többi táncot többnyire közelről veszem, annál is inkább mert tele a tánctér a táncoló násznéppel. Tehát deréktól felfelé van benne a táncoló pár, amikor a felvételen az látszik hogy mennyire mosolyognak egymásra és boldogok, nem pedig a lábmunka.


4. A lakodalmas helyszín kiválasztásánál három dolgot érdemes figyelembe vennünk:

- étel minősége.

A jó lagzihoz jó zenén kívül finom étel kell. Ha ez a kettő megvan akkor a többi már csak a társaságon múlik.

- hely nagysága.

Még mindig jobb ha 50 ember vész el egy 200 fős helyszínen mintha százan zsúfolódnak össze egy akkora helyen ahol már nem marad tánctérnek hely.

- légkondicionálás.

40-50 évvel ezelőttig az esküvős szezon a tél volt. Ennek oka a meleg, elsősorban azért mert a nyár a mezőgazdasági munka szezonja és akkoriban még a termelés nem volt automatizálva, vagyis ezen a szezonon kívül maradt ideje az embereknek a mulatságra. Másrészt pedig az ételek, nyersanyagok hűtése sem volt megoldható.

Ma ebből csupán egyetlen dolog maradt: akinek melege van az nem szívesen táncol. Inkább kimegy a hűvös estébe cigarettázni. Ez érthetően rontja a lagzi színvonalát (a videóról nem is szólva :) ). Tehát a legfontosabb: helyszín választásnál kérjük meg a tulajt hogy indítsa be a légkondit. Ahogy Lenin mondotta volt: "Szép dolog a bizalom de még jobb az ellenőrzés." :)


5. Csupán egyetlen dolog szükséges ahhoz hogy a felvételen jól nézzünk ki:

méltóságteljesség.

Ez pedig csak annyit jelent hogy ne kapkodjunk. Csináljunk mindent lassan. Ha valamit elrontunk az nem baj, a felvételből kivágható, a násznép meg legalább derül egy jót. De ha sietve tesszük a dolgunkat, az a felvételen csupán pár pillanatig tart így szinte nem is látszik.

Erre jó példa a polgári szertartáson a szülőköszöntő csokor átadása. Ezt az ifjú pár adja a saját szüleinek, egymás szüleit pedig megpuszilják. Itt nagyon fontos hogy ne egyszerre adják át, mert abból egyrészt kavarodás van (egymást akadályozzák) másrészt a felvételen sem mutat jól mert egyszerre csak egy embert képes venni a kamera illetve a fényképező.

Itt a helyes eljárás az ha a pár felveszi a csokrokat aztán a vőlegény megáll és megvárja míg a menyasszony átadja a csokrát illetve megpuszilja az ő szüleit is. Csak aztán indul el átadni ő is.


6. Gyűrűhúzás. Sokszor megdagad az ujj és nem lehet teljesen felhúzni. Ha ilyenkor erőltetjük, a felvételen csúnyán néz ki. A helyes eljárás az ha csak addig húzzuk amíg könnyen megy aztán elengedjük és a párunk majd felhúzza magának (természetesen már leengedett kézzel).

7. A lagzin a násznép általában annyit táncol amennyit az ifjú pár. Tehát ha ez utóbbiak inkább ülnek, neadj isten kint cigiznek, a násznép is őket követi. Ellenben ha odamennek egyenként az emberekhez, kiviszik őket a tánctérre megtáncoltatni, rögtön pörgős buli kerekedik.


8. Véleményem szerint 50 fő felett szükséges a vőfély, vagy ha a hagyományos esküvő nem a mi ízlésünk akkor a ceremóniamester. Ők profik, évente több mint egy tucat esküvőt levezényelnek. Tudják mikor mit kell tenni, hogyan kell a násznépet "terelgetni." Nem is beszélve arról hogy ha esetleg leülne a buli, egy kis itatós játékkal máris táncos kedvet kerekítenek.


9. Ha lehetőségünk van rá, jobb ha a szabadtéri fotózásra nem a lagzi napján hanem előtte vagy utána kerítünk sort. Beöltözve, általában kánikulai időjárásban mindenki hamar elfárad. Ez látszódhat a felvételen is, de még inkább éjfél után, mikor már nem lesz kedvünk mosolyogni sem, nem hogy táncolni. Ráadásul ez esetben távolabbi helyszínek is felkereshetők és melyik menyasszony ne szeretne már naplementés fotókat magáról menyasszonyi ruhában? :)


10. Végezetül: az utóbbi években divatba jött a profi fotós alkalmazása a lakodalomban is. Persze jó az ha kép készül minden egyes vendégről ahogy a menyasszony táncoltatják, de véleményem szerint a lakodalomban a hangulatot a mozgókép sokkal jobban visszaadja. Tehát ahogy a videós se nélkülözhetetlen a fotózáson (bár szabadtéren kétségkívül jó ha van) úgy lakodalomban a videós fontosabb a fotósnál. A szertartásokon pedig természetesen mindkettő fontos.


11. A szabadtéri fotózáson a kísérők (akik a pár cuccát cipelik, a menyasszonyi ruhát elrendezgetik stb) ne legyenek annyian hogy a pár helyett egymással foglalkozzanak. Tehát két ember bőven elegendő, lehetőleg a menyasszony barátnője vagy a vőlegény barátja és annak párja. Nincs annál rosszabb mint mikor majd meggyulladunk a runkánkban, szakad rólunk a víz és mikor az uszályunkat kellene lecsatolni azt látjuk hogy a kísérőnknek épp 1 km-rel arrébb udvarol az egyik társa, a többiek meg körülöttük cigiznek :)


12. Végezetül álljon itt egy hagyományos esküvő "forgatókönyve".

7 óra: sminkes és fodrász

9 óra: öltözködés

10 óra - 13 óra : fotózás

15 óra: vendégvárás a lakodalom helyszínén

16 óra: kikérés majd búcsúztató

17 óra: polgári szertartás

18 óra: egyházi szertartás majd gratuláció, csokordobás és csoportkép, esetleg fotózkodás a családokkal.

19 - 20 óra körül: megérkezés a lakodalom helyszínére, koccintás, helyet foglalás

21-22 óra: vacsora

22 óra: nyitótánc majd buli, esetlegesen játékok

23:30 körül: tortavágás

éjfélkor: menyasszonytánc majd a pár elmegy átöltözni

1 óra: menyecskeruhás visszajövetel, köszönő beszéd majd újasszonytánc és újembertánc

2 óra: vonatozás

2-3 óra körül: az első lelépők elkezdenek elköszöngetni, ilyenkor a pár már általában nem tud táncolni, ekkor szokott elköszönni a videós és a fotós

4 óra után: a fiatalok és gyerek nélküliek ereszd-el-a-hajam bulija, ami a csövön kifér reggelig.

6 óra: a zenész lelép vagy

7 óra: a zenész összeesik, a bulinak vége :)


Akinek ez elviselhetetlenül hosszúnak tűnik az szervezheti így is:

Fotózás nem az esküvő napján

15 vagy 16 óra: egyházi szertartás, násznép itt találkozik a templomnál, fotózkodás

16 vagy 17 óra: érkezés a lakodalom helyszínére, itt kihelyezett polgári szertartás (anyakönyvet már nem viszik ki, csak emléklapot írnak alá)

aztán buli reggelig.


Remélem a fentiekben mindenki talált valami új és hasznos információt, ha már eddig elolvasta.


Végül, de nem utolsó sorban: SOK BOLDOGSÁGOT!